Guzellik Sırları

_20160511_035807Pürüzsüz ciltlerinin sırrı: Türk kadınlar pürüzsüz ciltlerini doğal yağlara, ölü deniz tuzu ile yaptıkları peelinglere ve süt banyosuna borçlu. Düzenli olarak süt banyosu yapmak cildin pürüzsüz olmasını sağlarken aynı zamanda renginin de açılmasına yardımcı oluyor.

– Saçlarının sırrı: Saç bakımlarına da çok önem veren Türk kadınlar, saç renklerini değiştirmekten hoşlansalar da doğal yağlarla sık sık bakım uyguluyor. Argan yağı ile düzenli aralıklarla yaptıkları bakım sayesinde yumuşak ve gür saçlara sahip oluyorlar.

– Badem gözlerinin sırrı: Badem gözleri ile ünlü Türk kadınların gözlerini güzel göstermek için çok çaba sarf etmelerine gerek yok… Gözlerindeki kahverengiyi daha ön plana çıkarmak için koyu renk far ve kalem kullanmak yeterli oluyor. Transparan bir farı göz kapağına uygulayıp ıslak eyeliner kullanmayı tercih ediyorlar.

– Muntazam kaşlarının sırrı: Kaş şekilleri ise genellikle keskin… Göz makyajını belirginleştirmek için dudak makyajını genellikle daha sade yapmak yeterli oluyor.

– Güzellik rutinleri: Türk kadınlar kişisel bakımlarında doğal yağları sık sık kullanıyor. Susam, Hindistan cevizi, argan ve badem yağlarını aksatmadan kullanıyorlar..

Unutmayin cirkin kadin yoktur bakimsiz kadin vardir….

1 yorum

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.